Zlá ekonomika štátu

Ekonomická situácia na Slovensku je veľmi zlá. To veľmi dobre vieme. Všetci pozerávame rôzne správy alebo noviny, ktoré sú vysielané v televízii. Politici tam znázorňujú rôzne grafy, na ktorých je znázorňovaná ekonomická situácia na Slovensku. Práve tieto grafy sú ukazovateľmi, ako sa žije na Slovensku. Tieto grafy však niekedy neukazujú reálne výsledky, čo je dosť skresľované a v štáte či krajine sa žije omnoho horšie, ako to grafy znázorňujú. Grafy vytvárajú ľudia a tí sú často ešte kontrolovaní, no aj tak sa môže vyskytnúť v grafoch chyba. Mali by sme viac pozerať na to, ako by sa nám žilo v našej krajine lepšie.

tlačené správy o ekonomike

Na Slovensku sa žije veľmi ťažko. Mnohí pracujúci ľudia dostávajú len minimálnu mzdu v svojom zamestnaní. Aby zamestnávatelia nemuseli platiť vysoké odvody úradom, zamestnávajú svojich zamestnancov za minimálny plat. To je veľmi neadekvátne k cenám potravín alebo k cenám za nehnuteľnosti alebo proste len k slušnému životu. Mnohí ľudia nevyžijú zo svojej výplaty ani jeden mesiac. Je to veľmi náročné, nakoľko musíte pozerať na každú jednu cenovku v obchode. Kupujete si len tie najlacnejšie potraviny a nemôžete si dopriať nič navyše. Mnohí ľudia len snívajú o tom, že by chceli ísť na dovolenku. Nemajú na to financie. Ako teda si môžu dopriať niečo, čo by ich skutočne napĺňalo? Naplnenie všetkých túžob a snov o kvalitnom živote je veľmi náročným práve na Slovensku.

biznis

Ekonomika sa odvíja aj od trhu. Výrobcovia musia vyrábať tak, aby neboli stratoví. Musia spĺňať normy a zároveň šetriť na energiách. Od výroby a následného predaja sa odvíja celková ekonomika v štáte. K ekonomike veľmi prispievajú aj domácnosti svojimi pravidelnými nákupmi v rôznych obchodoch. Nemyslím tým len nákupy v potravinách, ale aj napríklad v obchodoch s elektronikou, so športovými potrebami alebo aj pravidelnými návštevami rôznych reštaurácií alebo kaviarničiek. Každé jedno euro, ktoré zákazník zaplatí v nejakom obchode alebo prevádzke vstupuje do ekonomiky daného konkrétneho štátu.

Pasívny príjem


Je veľmi dôležité uvedomiť si, že pridaním niekoľkých percent k minimálnej mzde či a platom  zanedbateľná čiastka vzhľadom na to, že strava a náklady na bývanie išli mnoho násobne hore. Preto mnoho ľudí má problém, aby mesačne zo svojich príjmov zvládli pokryť všetky výdavky. Práve preto sa čoraz viac ľudí rozhodne pre vedľajší príjem. Pasívny príjem je možnosť pre každého, kto má hlavnú prácu, ale chce si finančné prilepšiť. Vedľajší príjem predstavuje prácu, ktorá vám nezaberie 8 h denne, ale máte možnosť vykonávať buď online vo voľnom čase alebo v skrátenom pracovnom pomere.

 

online podnikanie

 

Skvelá príležitosť na vedľajší pracovný pomer je aj podnikanie. Vytvorenie vlastnej podnikateľskej činnosti či založenie živnosti je možnosť, ktorú môžete vykonávať ako popri materskej dovolenke, ale aj popri hlavnému pracovného pomeru. Ide o možnosť, keby ste sama sebe pánom a máte možnosť rozhodovať o množstve zákazníčok, ktoré prijmete. Ekonomická situácia na Slovensku nie je o nič lepšie a preto je možnosť vytvorenia vlastného podnikania skvelou voľbou. Ženy majú v oblasti podnikania otvorené dvere v oblasti s krásou.

 

pasívny príjem

 

Z toho sú obľúbené kozmetické salóny, ale ak chcete začať s niečím jednoduchším, čo si nevyžaduje priveľké vstupné investície, práve práca manikérky či pedikérky je tou správnou voľbou. Na vykonávanie nechtárského dizajnu vám postačí jednoduchý kurz, ktorý si urobíte už v priebehu niekoľkých dní. Následne vám stačí základná výbava, ktorú budete potrebovať na rozbehnutie svojej kariéry. Okrem podnikateľskej činnosti je pre ženy možnosť aj online podnikania. Máte možnosť stať sa poradkyňou v network marketingu, zarobiť si peniaze na tradeovaní či pokúsiť sa presadiť v MLM systém, kedy sa môžete stať úspešnou manažérkou a zarábať tisíce € mesačne. Možností je veľa, stačí mať ambície.